Jaké jsou tvé SKUTEČNÉ priority?

Jednou za čas je dobré si připomenout své základní hodnoty, na základě kterých bychom chtěli utvářet svůj každodenní život. Následně se můžeme zamyslet, jestli žijeme podle těchto zvolených hodnot.

Moje aktuální priority jsou třeba následující: Žít smysluplný život, ve kterém mám vybudované zvyky podporující zdraví a zvyky, které neničí či dokonce chrání životní prostředí… a další.

Skrze tyto tři priority vám předám sdělení tohoto článku, které lze aplikovat do vašeho života, na vaše hodnoty.

„Každý den jsem vystaven volbám“

Každý den jsem však vystaven volbám. V každém okamžiku se mohu rozhodnout, jak moc žiji podle svých priorit. 

Budu žít smysluplný život? Budu tvořit nějaké skutečné hodnoty, nebo budu trávit čas tím, že budu na počítači jezdit s autíčkama?

Spousta lidí chce žít smysluplný život, ale spousta lidí si ho i odepírá svými každodenními činnostmi. Jak to máš ty?

Zdraví na prvním místě. Skutečně?

Podporují mé zvyky zdraví? Vyvinu úsilí na vybudování zdravého jídelníčku plného života, nebo své tělo budu stavět z mrtvol a z toho největšího odpadu, který máme k dispozici – jen proto, že to dobře chutná? Zapálím si cígo, nebo nezapálím? Udělám za den nějaký ten pohyb, nebo ho prosedím na zadku?

Všichni mají zdraví na prvním místě (nebo někde na špici priorit), ale ve skutečnosti ho spousta lidí naprosto ignoruje nebo přímo sabotuje. Není se tedy čemu divit, že jsme nemocná společnost.

Zdravá výživa je moje hlavní pole působení, a často mohu vidět, jak lidé říkají: „Hlavně to zdraví aby sloužilo“ ale u toho si dají rohlík se salámem a zají to čokoládou. Tak jaká je jejich SKUTEČNÁ priorita? Chtějí hlavně to zdraví, anebo hlavně ten rohlík, salám a čokoládu? 

 

Není až takový problém dát si občas (rozuměj třeba 2x za měsíc) kousek salámu, čokolády, cígo, pivo – když jsou tvé základní zvyky nastaveny směrem ke zdraví.

Pokud si chceš do hlavy nahrát programy zdravého jídelníčku a zdravého životního stylu, prozkoumej více tyto stránky a staň se členem. Dostaneš k tomu online kurz, konzultace zdarma, aj. Vše po vzoru nejzdravějších společností na Zemi.

 

Já mám rád přírodu… Skutečně?

A co ochrana životního prostředí?

To je priorita, která mi dává veliký smysl. O to smutnější jsem, když vidím, jak ji většina lidí naprosto postrádá nebo jen předstírá. Člověk může velice ovlivnit svůj dopad na přírodu. Současná realita však reflektuje spíše miliardy jednotlivců, kteří na svůj dopad na přírodu nehledí, a tak dohromady tvoříme společnost velice destruktivní, tedy neudržitelnou. K čemu ti poté bude třeba priorita „zajistit rodinu“, když si zničíš planetu na které žijete?

Možná i ty patříš mezi lidi, kteří říkají, že mají rádi přírodu. Jaké je ale tvá skutečná priorita? Je to příroda, nebo je to „mít doma jen jeden koš a nemuset se starat o třídění odpadu.“ Je to příroda, nebo je to „netahat se pytlíkama do obchodu, radši si tam zadarmo nabrat sáčky, které potom hned vyhodím ze svého zorného pole“?

 

Péči o přírodu ti nikdo nenařídí. Musí to vzejít zevnitř tebe. Dají se udělat mnohé věci. Základ by měla být opět zdravá výživa, zejména snížení konzumace živočišné produkce, která se dostala do takových měřítek, že v současnosti působí reálnou ekologickou katastrofu. Na toto téma mohu doporučit dokument Cowspiracy.

Jak to máš ty?

Jaké jsou tvé priority? Jednáš podle nich? Nebo jsou tvé SKUTEČNÉ priority „salám, cígo, lenost a pohodlnost?“

Poděl se o své priority v komentářích.

[TheChamp-FB-Comments]